Ülkemizde pekte bilinmeyen bir müzik dalı "Enstrümantal Müzik"

Müzik Makaleleri içinde Ülkemizde pekte bilinmeyen bir müzik dalı "Enstrümantal Müzik" konusu, Ülkemizde pekte bilinmeyen bir müzik dalı "Enstrümantal Müzik" İnsanlar ülkemizde ve dünyada genelde popüler olan müzik dallarına ilgi duyuyorlar, popüler kültürü seviyorlar, daha sonrada diğer müzik dalları geliyor. Ülkemizde ise ...

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sayfada toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arası mesajlar gösteriliyor.

Konu: Ülkemizde pekte bilinmeyen bir müzik dalı "Enstrümantal Müzik"

qLd67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    qLd67 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Yeni Üye

Standart Ülkemizde pekte bilinmeyen bir müzik dalı "Enstrümantal Müzik"

Sponsorlu Bağlantılar

Ülkemizde pekte bilinmeyen bir müzik dalı "Enstrümantal Müzik"

İnsanlar ülkemizde ve dünyada genelde popüler olan müzik dallarına ilgi duyuyorlar, popüler kültürü seviyorlar, daha sonrada diğer müzik dalları geliyor. Ülkemizde ise bu dahada belirgin, müzik kanalları sürekli popüler kültürü empoze ediyorlar, diğer müzik kategorileri ise sonra geliyor, bence en önemli müzik kategorisi atlanıyor. Bu elbetteki Enstrümantal Müzik dalı, bu müzik dalında genelde hiç söz bulunmuyor, onun için genelde bilinmeyen bir müzik dalı, genelde de yanlış bilinen bir isimle tanınıyor "fon müziği" Halbuki böyle bir müzik dalı yok, "fon müziği" denen şey enstrümantal müziğin ta kendisi, içinde söz barındırmayan bunun için de müziği dahada çok ön planda tutan bir müzik dalı entrümantal müzik. Şimdi burada enstrümantal müziği tanıtmaya kalkarsam uzun bir konu olabilir ve sizde sıkılabilirsiniz, Ama Buradan enstrümantal müziğin tanımına ulaşabilirsiniz...Bu bilimsel bir tanımdan çok onu sevenlerin ve hissedenlerin tanımlaması şeklinde açıklanabilir... Buradan ülkemizin yetiştirdiği ve şu anda Avustralya' da yaşayan Ömer Faruk Tekbilek'in bir kaç eserine ulaşabilirsiniz(bunları radyoda veya televizyonda duymayan yoktur)
    Buradaki linkten mükemmel arab enstrümantal müzik eserlerine ulaşabilirsiniz Buradaki konudan ise değişik enstrümantal eserlere ulaşabilirsiniz.

Eserler sanırım tanıtım amaçlı, indirilmiyor sadece dinleniyor arkadaşlar.Çoğunu radyodan yada televizyondan duydum ama adlarını ilk defa görüyorum.

Umarım faydalanırsınız...

sibiryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sibiryali isimli Üye şimdilik offline konumundadır Stüdyo Bilgisi Kategori Yöneticisi

Standart Cevap: Ülkemizde pekte bilinmeyen bir müzik dalı "Enstrümantal Müzik"

Bence Enstrumental müzik dalı diye birşey olamaz.Her müzik türünün müşterisi,seveni,çalanı ayrıdır.
    Diyelim ben enstrumental müzik yapıyorum,tarz olarak da ,vokalsiz heavy metal çalıyorum,başka bir arkadaş da enstrumental müzik yapıyor, tarz olarak da vokalsiz bağlama-kanun çalıyor.
    Şimdi bu ikisi aynı müzik dalı mı oluyor?
    Ben enstrumental müzik dinliyorum diyen biri,bahsettiğim her iki müziği de severek dinler mi?

Ayrıca ülkemizde pek de bilinmeyen demişsin,çok şaşırdım,niye bilinmesin ki?
    Ülkemiz derken kendi çevreni ve TVde gördüğün tipleri kasdediyorsan,ona birşey diyemem...

Sert bir yazı oldu sanırım,şahsi birşey yok,sevgiler..

tnevel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tnevel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Keyfi Müzik Duayeni

Standart Cevap: Ülkemizde pekte bilinmeyen bir müzik dalı "Enstrümantal Müzik"

teşekkürler
    KeyfiMuzik.Net - Müzisyen Forumları
    körler görmesede yıldızlar hep vardır...

Kullanıcılar bu sayfayı şu kelimelerle buldu:

enstrümantal müzik çalan radyolar, enstrümantal müzik çeşitleri, en ünlü enstrümantal müzikler, dünyaca ünlü enstrümantal müzikler, radyo enstrümantal, popüler enstrümantal müzikler, bilinmeyen müzik türleri, enstrümantal radyo, enstrümantal çalan radyo, trt müzik bilinmeyen, türkiyede kaç kişi enstrümantal müzik yapiyor, enstrümantal müzik çalan radyo, enstrümantal müzik kanalları, enstrümantal müzik radyosu, enstrumantal müzikler
Müzisyen ilanları