Cubase ile ilgili bir kaç soru.

Cubase & Nuendo içinde Cubase ile ilgili bir kaç soru. konusu, Öncelikle merhabalar. Cubase & Nuendo ile ilgili bir kaç tane sorum olacak. Eğer cevaplarını alabilirsem çok minnettar kalırım. Birinci sorum: Yaptığım çalışmalarda gitarda pitch bend ve tremolonun kolay bir yolu ...

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sayfada toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arası mesajlar gösteriliyor.

Konu: Cubase ile ilgili bir kaç soru.


 1. #1

  Standart Cubase ile ilgili bir kaç soru.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Öncelikle merhabalar. Cubase & Nuendo ile ilgili bir kaç tane sorum olacak. Eğer cevaplarını alabilirsem çok minnettar kalırım.

  Birinci sorum:
  Yaptığım çalışmalarda gitarda pitch bend ve tremolonun kolay bir yolu var mıdır? Yani kalemle çiziyorum mesela, çok temiz alamıyorum. Bunun herhangi daha bir işimi kolaylaştırabilecek yolu yani, "full bend" veya "1/2 bend" şeklinde bir kısayolu var mıdır? Ya da herhangi başka bir şey.

  İkinci sorum:
  Kullandığım VSTi'lerde bazı notaların sesini alamıyorum. Yerine "tık" diye çok rahatsız edici bir ses geliyor. Mesela bir gitar VSTi'sinde Kalın Mib ve aynı şekilde gitarda olması gereken ses olan 2. oktavdaki Si ve üzerindeki sesleri alamıyorum. Ben bunu kendime göre şöyle yorumladım, indirdiğim VSTi'nin skalasında bu sesler bulunmuyor olabilir. Peki, eğer bu yorumum doğruysa, ben indirdiğim ya da kullandığım VSTi'lerin skalalarını nereden öğrenebilirim?

  Üçüncü sorum:
  Audio ve midi karışık ses kaydı yaptım ve bunu "Audio mixdown" olarak export ettim. Midileri almamıştı, ben de "What u Hear"ı giriş aygıtı olarak gösterdim ve çalarken kaydettim. Buraya kadar problem yok. Ama problem şurada başladı, VSTi'lerin export edildikten sonra ortadan kalkan ASIO delay problemi midide devam etti. Ben ikisini eşitlemek istediğimde şöyle bir şeye ihtiyaç duydum. Mesela "3.051 ms" delay var. Midinin ilk ilk 3.051 ms'sini kesmem gerekiyor. Ya da diğer kanallarda başlarına 3.051 ms boşluk eklemeliyim. Peki bu ms ayarını nasıl yapıp da ayarlarım? Çünkü kanallara baktığım yerdeki zaman hassasiyeti bu delay hassasiyetinden daha düşük.

  Dördüncü sorum:
  Soundfont bank (*.sf2) dosyalarını hangi programla sorunsuz bir şekilde kullanabilirim? Virtual sampler denedim, sesleri midi olarak verdi. Sf2 dosyasındaki sesleri alamadım.

  Beşinci ve son sorum:
  VSTi indirmek istiyorum fakat bazı VSTi'lerin içerisinde looplar da var diye boyutu yüksek diye düşünüyorum. Ama ben looplu istemiyorum ve güvenemeyip indirmiyorum. Sorum şu, acaba yanlış mı düşünüyorum ya da biliyorum yoksa sadece enstruman sesleri olan VSTi'ler de çok büyük boyutlu(4-5 dvd) olabiliyorlar mı? Yani gitar VSTi'si diyor orada, 5 tane gitar var, 5 dvd. Bu konuda aydınlanmaya gerçekten çok ihtiyacım var.

  Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

 2. #2

  Standart Cevap: Cubase ile ilgili bir kaç soru.

  Kendi soruma yanıt buldum, 4. soruda sorduğum sorunun cevabı Halion'muş.

 3. #3
  ttaasl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  ttaasl isimli Üye şimdilik offline konumundadır Katılımcı Üye

  Cevap: Cubase ile ilgili bir kaç soru.

  birinci soruna cevap vereyim cubasede key editor sayfasını açtığında sol alt köşede bir kutucuk göreceksin o kutucuğa mousla dokunup oradan pıtchbend i seçip midiler üzerinde istediğin kadar oynama yapabilirsin

 4. #4

  Standart Cevap: Cubase ile ilgili bir kaç soru.

  Sorum o değildi aslında. O kısmı biliyorum ama çok kötü ses alıyorum kalemle çizince. Daha kolay bir yol arıyorum sadece, varsa.

Kullanıcılar bu sayfayı şu kelimelerle buldu:

Benzer Konular

 1. a1000 ritimleri ile ilgili bir sorua1000 ritimleri ile ilgili bir soru

  a1000 de ritimleri ilk aldıgımki gibi setleri okumuyor bu nedendir
 2. pa1x ile ilgili bir sorupa1x ile ilgili bir soru

  *Pa1x in mic yada input girişlerine hiç bir şey takılı olmadığı halde AUDIO IN ışığı yanarmı? *Org soğuk havalarda ilk açılışta tam yükleme yapmıyor ve bazı sesleri çızırtı olarak çalıyor. Org yeniden açıldığında veya elle pcm dosyaları yeniden yüklendiğinde düzeliyor. Yazın veya sıcak havalarda böyle bir sorun olmuyor. Bunların nedeni nedir acaba? Not: Org formatlama, sample silme ve yüklemelerde her hangi bir hata vermiyor.
 3. Reason ile ilgili ufak bir soru?Reason ile ilgili ufak bir soru?

  Merhabalar arkadaşlar foruma yeni üye oldum ve sorumla ilgili kısımları araştırdım ama pek aydınlatıcı bişiy bulamadım ben uzun bir süredir müzikle ilgileniyorum fakat ilk defa işin altyapı kısmını araştırmaya başladım . en iyi program olarak reason ı gösterdiler Yakın zamanda bir midi klavye alacağım fakat şu anda bome mıdı adı verilen bir program yardımıyla bilgisayarımın klavyesinden programı kullanıyorum yeni bir home stüdyo kurdum...
 4. ACİL! Cubase 4 ile ilgili SoruACİL! Cubase 4 ile ilgili Soru

  Arkadaşlar.. Cubase 4 programını yükledim ancak kullanmayı pek bilmiyorum. Kanal kayıt yapmak için grup olarak bir evde toplandık ancak Line in giriş kablomuz bozuldu ve buralarda alacak bir yer yok. Cubase 4 ile Mic in girerek kanal kayıt yapabilir miyiz? Cevap evet ise nasıl yapabiliriz?
 5. FL de Mp3 ile ilgili ufak bi soru..FL de Mp3 ile ilgili ufak bi soru..

  playliste mp3 ekledim fakat acid pro daki gibi keserek koymak istediğim yerler var mix için fakat yapamıyorum.kesmeye çalıştığımda komple gidiyo.volumedan sesleri azalt çoğalt yapmak da çok kasıyo...açıklarsanız sevinirim...
Konu Puanlaması 5 üzerinden | Toplam : 0 kişi