Merhaba Arkadaşlar TC ELECTRONIC Impact Twin İncelemesini ele aldım ve umarım yardımcı olabileceğimiz arkadaşlarımız vardır.
Impact Twin, kayıt ettiğiniz parçaların dışarıda da bilgisayarınızda çaldığı kadar iyi çalacağını garantileyerek teknolojinin geldiği en son noktayı temsil eden, benzersiz teknolojileri bünyesinde barındıran bir ses kartıdır.

Öncelikle Impact Twin iki adet Impact III™ teknolojili Mikrofon preamplifikatörü kullanmaktadır. Impact III teknolojisi üç ayrı kat içermektedir. Birincisi son derece yüksek kaliteli ve esnek bir preamplifikatör katı, ikincisi kristal berraklığında 24/192 HD dönüştürme katı, son olarak ise sound'unuzu kayıt için en uygun hale getirmenizi sağlayacak "Channel Tools" DSP devresidir. Tüm bu katlar özenle Impact Twin'in son derece sağlam ve çekici kasasının ardında birleştirilerek kayıt kalitesi bakımından en iyi'yi sunan taşınabilir ses kartını ortaya çıkartmaktadırlar.

Impact III Mikrofon preamplifikatörleri her tür mikrofonu en iyi şekilde kullanabilmenizi sağlar. İster en iyi tüplü Mikrofon ile kayıt yapıyor olun,ister düşük bütçeli condenser hatta elde tutulan dinamik mikrofon kullanın Impact III mikrofon preamplifikatörleri sinyalleri bilgisayarınıza mümkün olan en yüksek seviyede kaydedebilmeniz için tasarlanmışlardır. Enstrüman veya vokal kayıdı, line veya mic, +48Volt, hiç fark etmez Impact Twin sizin ihtiyacınız olduğu şekilde çalışır.

Ancak, mikrofon preamplifikatörleriniz her ne kadar iyi olursa olsun eğer AD dönüştürücüleriniz en az amplifikatörler kadar iyi değillerse ortada ciddi bir sorun var demektir. Impact Twin'de 192 kHz'e kadar çıkabilen 24/192 HD dönüştürücüler kullanılmıştır. Kullanılan teknoloji sayesinde sesler tüm canlılık ve parlaklığı ile kristal berraklığında, hiç bir transient'i kaybetmeden bilgisayarınıza aktarılmaktadırlar.Impact Twin kontrol panelTC Electronic yıllardır DSP teknolojisi konusunda devrimler yapmakta ve soundunuzu işleme konusunda yepyeni olanaklar sunmaktadır. Impact Twin daha da ileri giderek, her ne kayıt ediyor olursanız olun, sound'unuzun kolaylıkla farkedilebilir bir şekilde iyileştirmenizi sağlayacak "Channel Tools" ları kullanımınıza sunmaktadır. "Channel Tools" Impact Twin'in üzerindeki DSP'lerde çalıştırılılan EQ, Compressor ve De-esser'dan oluşmaktadır.

Yine DSP üzerinde çalışan M40 reverb ile kayıt sırasında vokalistinizin kulağına reverblü monitör sinyali yollamakta mümkündür. Tüm bu özellikler Impact Twin'i ses kartlarındaki yeni standart haline getirmektedir.


Real-time DSP efekt. Channel Tools ve M40 reverb
İki adet Yüksek kaliteli IMPACT III mikrofon pre-amplifikatör
Gerçek Hi-Z gitar girişleri.
M40 ile direct monitör reverb
icheck ile sıkıştırılmış ses formatlarındaki problemleri teşhis edebilme
Bundle Plug-in'ler: M40, Assimilator, Resfilter
Ön panel üzerinden kritik compressor ayarlarına doğrudan ulaşım
JetPLL Jitter Elimination Technology'ye sahip DICEII digital interface chip
24-bit/192 kHz örnekleme
14/14 Giriş/Çıkış: 2 mik/enst/line giriş, 2 line giriş/4 line çıkış, 8 ADAT + 2 S/PDIF
Optik ve koaksiyel dijital giriş/çıkış
Ücretsiz Cubase LE
Direct Monitoring
Düşük latency sürücüler: WDM, ASIO ve CoreAudio (Intel Mac)
Çift kulaklık çıkışı