Gitar derslerinde neler öğretiyorsunuz?

Gitar derslerinde güncel şarkılardan, klasik eserlere kadar çok geniş bir repertuvar çalışılmakta, teorik olarak ise nota bilgisi ve temel müzik bilgileri işlenmektedir. Bunların yanı sıra parmak egzersizleri, etüdler, ritim kalıpları, akorlar, arpej ve gitarı doğru akord etme teknikleri çalışılmaktadır.


Kaç ayda öğrenebilirim?

Kurs süresi kişinin yeteneğine ve çalışmalarına göre farklılıklar gösterse de ortalama öğrenme süresi 8 aydır.


Sınıflarınız kaçar kişilik?

Gitar dersleri, özel ders veya grup ders olarak yapılmaktadır. Özel dersler, birebir yapılır. Hobi amaçlı düşünen öğrenciler için grup dersleri uygundur. Grup dersler, ortalama aynı yaş ve aynı seviyede en fazla 6 kişilik sınıflarda yapılmaktadır.


Gitar dersi fiyatları ne kadar?

Ders ücretlerini öğrenmek için bizimle iletişime geçin. 0258.263.4904


Gitar kursunuz da bir yaş sınırı var mı?

Gitar dersleri, 7 yaş ve üzeri her yaş için uygundur.


Ders saatlerini ve günlerini öğrenebilir miyim?

Ders saatleri çok esnek olup öğrencinin boş olduğu herhangi bir saat kendisine rezerve edilmektedir. Dersler, haftada bir gün, bir saat, özel ders olarak yapılmaktadır. Gitar öğretmenlerimizin boş saatlerini öğrenmek için 0258 263 4904 no'lu telefonu arayabilirsiniz.


Derslere gelemediğim günlerde telafi dersleri yapıyor musunuz?

Özel derslerde gelemediğiniz günler, boş olduğunuz başka bir günde telafi edilmektedir. Toplu dersler için geçerli değildir.


Nota öğrenmem şart mı?

Eğer belli bir seviyeye geldikten sonra, bir öğretmene bağımlı kalmak istemiyorsanız şart. Müzik eğitimin de nota öğrenci ve öğrenmen arasında ki iletişim aracı olmakla beraber, öğrencinin kendisini geliştirmesi için de önemli bir unsurdur. İnternette olsun, Kitaplar olsun bir çok dökümana erişme sahibi olan öğrenci bu notaları okuyabilirse kendini geliştirebilir demektir. Notasız çalışma şekli söz konusu bile olmamalı.


Derslere başlamak için enstrüman almalı mıyım?

Evde her gün düzenli çalışabilmeniz için kendinize ait bir enstrümanınızın olması gerekmektedir.


Enstrümanım yok, sizden temin edebilir miyim?

Müzik Kutusu enstrüman satış mağazamızdan dilediğiniz enstrümanı temin edebilirsiniz.


Yetenekli miyim ya da yapabilir miyim?

Müziği profesyonelce mi ya da amatörce mi yapmak istediğinize göre değişir. Profesyonel müzisyenlik için ritmik ve kulak algıları yani yeteneği değerlendirilmelidir. Sabır ve çok ciddi bir çalışma gerektirir. Ama amatör müziği anatomik eksikleri olmadığı sürece herkes yapabilir.


Ne kadar çalışmalıyım?

Hobi amaçlı yapılan bir çalışma için her gün 1 saatinizi ayırmaz iseniz, bu işi unutun. Profesyonel müzisyenlik için gün de 7-8 saatlik bir çalışma gereklidir. Unutmayın ne kadar çok çalışırsanız, o kadar başarılı olursunuz.


Devamını oku: http://www.gitarhocam.com/kurs/klasik-gitar/