-presonus-studio-one.jpg
Version 2 100'den fazla yeni özellik taşıyor. Yeni versiyonda multitrack combing, multract midi editleme, transient yakalama ve folder track gibi özellikleri öne çıkıyor. Ön önemli özellik ise Studio One 2'nin içinde özel olarak Melodyne pitch correction algoritmasının yerleşik biçimde kullanıcılara sunulması.

Studio One 2'nin ba zı öne çıkan özellikleri şunlar;
Melodyne pitch correction entegrasyonu : Sadece Studio One 2 nin içinde entegre olarak gelen Melodyne Essential ile DAW yazılımının içinde tüm pitch düzeltme işlemleri zahmetsizce yapılabiliyor.
Transient yakalama : Evet bir çok yazılımda bu özellik zaten mevcut, fakat Studio One ile bu çok daha basit hale geliyor. Basitçe audio parçasını seçip Q tuşuna basark quantize yapabilirsiniz.

Multitrack comping özelliği : Single ve multitrack comping özelliği çok hızlı ve kolayca Studio One içerisinde yapılabiliyor. Herhangi bir alet seçimi yapılmadan gerçekleşen bu işlem track ler arasında otomatik olarak yapılan crooss-fade özelliği ile iyice kolaylaştırılmış.
Kolayca aradığınızı bulun : Studio One Browser yapısı hızlıca tüm enstrümanlara, efektlere, seslere ve dosyalara ulaşımınızı sağlıyor.
Birden fazla MIDI track'i aynı anda editleme : Music Editor sayesinde birden fazla midi track editleyebilirsiniz.
Mükemmel Plug-in koleksiyonu : Studio One Native Effekt plug-in leri sayesinde işiniz çok kolaylaşacak.


Ampire XT guitar amp modelleyici, OpenAir convolution reverb gibi efektler içerisinde mevcut. Ayrıca yeni IR algoritması ile kendi akustik ortamınızın iimpulse response karakteristiğini yakalayabilirsiniz.
Studio One Professional ile profesyonel Mastering : Hiç bir DAW da olmayan gerçek entegre Mastering suite ile Mastering çalışmalarınızı kolayca yapabilirsiniz.
PreSonus Studio One 2 versiyonları Artist, Producer, ve Professional olarak kullanıcılara sunuluyor.
http://studioone.presonus.com