Çalgı ve Ses Toplulukları

Müzik Makaleleri içinde Çalgı ve Ses Toplulukları konusu, Pop müzik toplulukları , pop müzik eserlerini seslendirmek üzere oluşturulan topluluklardır. Pop müzik topluluklarında her türlü vurmalı, nefesli, telli, elektronik çalgılar kullanılabilir. Org, gitar, saksofon, timpani en çok kullanılan çalgılardır. ...

Sponsorlu Bağlantılar

Bu sayfada toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arası mesajlar gösteriliyor.

Konu: Çalgı ve Ses Toplulukları


 1. #1
  admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  admin isimli Üye şimdilik offline konumundadır Her şeyde biraz sen varsın..

  Çalgı ve Ses Toplulukları

  Sponsorlu Bağlantılar


  Pop müzik toplulukları, pop müzik eserlerini seslendirmek üzere oluşturulan topluluklardır. Pop müzik topluluklarında her türlü vurmalı, nefesli, telli, elektronik çalgılar kullanılabilir. Org, gitar, saksofon, timpani en çok kullanılan çalgılardır.

  Caz müziği toplulukları, caz müziklerini seslendirmek üzere oluşturulan topluluklardır. Caz müzik topluklarında genelde saksofon, trompet, klarnet, trombon, piyano, kontrbas, gitar gibi çalgılar kullanılır. İnsan sesi ön plandadır. Bestelenmiş şekliyle seslendirilmiş olmasının yanı sıra genellikle doğaçlama olarak çalınması en büyük özelliğidir.

  Oda Müziği Toplulukları, klasik batı müziği türlerini seslendirmek üzere oluşturulan topluluklardır. Bu topluluklar en az iki, en çok on çalgı ile oluşturulur. Oda müziği topluluğundan bazıları şöyle sıralanabilir:
  • İkili (düo): Keman-piyano, obua-flüt, gibi bir ezgi ve bir eşlik çalgısıyla oluşturulur.
  • Üçlü (trio): Keman-viyola, viyolonsel vb. çalgılar oluşturulur.
  • Dörtlü (kuartet): İki keman, viyola, viyolonsel, vb. çalgılarla oluşturulur. Bu toplulukları yaylı çalgılar dörtlüsü de denir.

  Ayrıca beşli (kentet), altılı (sextet), yedili (septet), sekizli (oktet), dokuzlu (nontet) gibi çalgı toplulukları da vardır.

 2. #2
  piyanistkemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  piyanistkemal isimli Üye şimdilik offline konumundadır Premium Üye

  Standart Cevap: Çalgı ve Ses Toplulukları

  bilgiler güzel. teşekkürler.

Kullanıcılar bu sayfayı şu kelimelerle buldu:

çalgı ve ses toplulukları, geleneksel türk müziği çalgı toplulukları nelerdir, geleneksel türk müziği çalgı toplulukları, çalgı toplulukları, ses ve çalgı grupları, ses ve çalgı toplulukları, çalgı ve ses toplulukları nedir, çalgı ve ses tonları, çalgı ve ses toplulukları nelerdir, çalgı ve ses toplulukları nelerdir vikipedi, klasik batı müziği çalgı toplulukları, çalgı toplulukları slayt, geleneksel türk müziği çalgı toplulukları nedir, türk pop müziği çalgıları nelerdir, geleneksel türk müziği çalgı grupları
Müzisyen ilanları

Benzer Konular

 1. Çalgı Çengi Tüm PerformanslarÇalgı Çengi Tüm Performanslar

  izlemeyen kaldımı bilmiyorum ama ben hala gülüyorum buna :D dakika 2:40'tan sonraya dikkat :D:D http://www.youtube.com/watch?v=ZixNSKXKBEg
 2. en ucuz tuşlu çalgı?en ucuz tuşlu çalgı?

  arkşlar ben müzik programlarında kullanbileceğim org yada klavye türü bilgiyasara bağlanabilen bir model araıyorum en ucuz ve kullanıbilir tavsiyeleriniz nelerdir?
 3. Enstrüman (Çalgı) ResimleriEnstrüman (Çalgı) Resimleri

  Konu içinde bir çok enstrümanın resmini bulabilirsiniz. Keyfili forumlar...
 4. Ses TopluluklarıSes Toplulukları

  Pop müzik toplulukları, pop müzik eserlerini seslendirmek üzere oluşturulan topluluklardır. Pop müzik topluluklarında her türlü vurmalı, nefesli, telli, elektronik çalgılar kullanılabilir. Org, gitar, saksofon, timpani en çok kullanılan çalgılardır. Caz müziği toplulukları, caz müziklerini seslendirmek üzere oluşturulan topluluklardır. Caz müzik topluklarında genelde saksofon, trompet, klarnet, trombon, piyano, kontrbas, gitar gibi çalgılar...
 5. ilginç bir çalgı(İZLEYİN)ilginç bir çalgı(İZLEYİN)

  görüyosunuz arkadaşlar adamlar neler yapıyor.! animasyonda olsa özene bir bakın harbiden beyin işi bu ya müzisyenlik bi yana. :ka19:
Konu Puanlaması 5 üzerinden 5,00 | Toplam : 1 kişi